אודות

את המסע שלי עם החישוק התחלתי ב-2014 באופן רנדומלי בפסטיבל מוזיקה שהתקיים בארץ. במהלך הפסטיבל נתקלתי בדוכן של בחור חביב שמכר חישוקי הולה הופ והדוכן שלו היה פשוט אטרקציה – אין אחד שעבר ליד הדוכן ולא ניסה לפחות פעם אחת לסובב חישוק על הבטן. זאת לא הייתה הפעם הראשונה שראיתי חישוק הולה הופ, אבל את האמת? אני לא חושבת שניסיתי אי פעם לסובב חישוק על איזשהו מקום בגוף בחיי, אז החלטתי לנסות.
הניסיון הראשון לא צלח, גם לא השני והשלישי, אני זוכרת שהבחור מהדוכן הסביר והראה לי איך העניין עובד, ולמרות זאת כשניסיתי החישוק לא נשאר עליי יותר משני סיבובים מקסימום. זה היה מתסכל, אפילו מאוד. כעבור זמן מה חזרתי לדוכן והחלטתי לנסות שוב, אבל שוב לא הצלחתי להשאיר את החישוק עליי יותר ממה שכוח התנופה הצליח להשאיר. הפסטיבל הסתיים אבל אצלי בראש עדיין היה משהו שלא הרפה, ואז החלטתי- אני הולכת להשיג חישוק עכשיו מאיפה שלא יהיה ומנסה בעצמי עד שאצליח.

אז קניתי את החישוק הראשון שלי, צפיתי בכמה סרטוני הדרכה ביוטיוב ובסופו של דבר קלטתי את הקטע, והצלחתי. וההרגשה הייתה מדהימה- הרגשתי שגיליתי עולם חדש. מאז התגלגלתי עם החישוק לעוד תרגיל ועוד תרגיל ולעוד הרבה תרגילים..אפשר להגיד שהתמכרתי, אבל לא לחישוק עצמו אלא להרגשה שהוא נתן לי.

החישוק בשבילי זה לא סתם ריקוד עם צינור עגול. זהו קצב חיים, רגש, ומדיטציה. זהו ביטוי אישי שכל אחד ואחת מביאים מתוכם באמצעות החישוק, חיבור בין גוף לתנועה שיוצר ריקוד.
כאשר גופנו נמצא בתנועה,הוא לא מותיר לנו ברירה אלא להיות ברגע ולא בשום מקום אחר. זה תקף לכל פעילות גופנית באשר היא ובכלל לכל משימה שמצריכה מאיתנו ריכוז מלא ואותנו ב-100%. ההתרכזות ברגע עוזרת לנו להסיר מחסומים ופשוט מאפשרת לתת לדברים לקרות, מבלי לנסות לשלוט יותר מדי על המצב, להרגע. והפלא ופלא ברגע שמרפים, מרפים באמת, זה קורה, התנועה והקצב זורמים בטבעיות וזה מדהים.
זה אולי השיעור הכי גדול שלמדתי במשך כל שעות האימון שלי.
ישנו משפט שאומר:
"אין באמנות עתיד ועבר. אמנות שאיננה מבטאת את ההווה לעולם לא תתקיים" (פאבלו פיקאסו).

אני יכולה להגיד שמאז אותו יום בפסטיבל חיי השתנו ב-180 מעלות, התהליך שעברתי עם החישוק ועודני עוברת עזר לי להבין כ"כ הרבה על עצמי ועל החיים עצמם, להתחבר לעצמי פיזית ומנטלית. החישוק הינו החבר הטוב שלי בזמנים טובים ובזמנים קשים. החישוק הוא גם המרפא שלי, הספורט שלי והמדיטציה האישית שלי.

בואו לחוות חוויה בלתי נשכחת לגוף ולנפש, לעשות ספורט על הדרך, לאתגר את עצמכם פיזית ומנטלית ולהיחשף לעולם שכולו קסם, עולם שייתן לכם הרבה יותר ממה שחשבתם שאי פעם תקבלו.

אז זה הטיפ שלי בשבילכם, במיוחד לאלו שרק מתחילים במסע שלהם, תהנו תזרמו תרקדו, ואל תשכחו להנות גם מהדרך.

בהצלחה במסעכם האישי ו-Hoop Love to you All:)

ליאורה יצחקי